İmar Birimi
Map

İtfaiye Birimi

Sanayide öncü kentlerden biri olan Ankara'da, İvedik OSB, yaklaşık 7000 işletmenin yüzlerce yanıcı, patlayıcı maddelerin yangın riski oluşturduğu önemli bir sanayi bölgesidir. Bölgemizde yangına ve patlamaya karşı gerekli eksiklerin tamamlanması ve hızlı yayılan yangın parlama ve patlamalarda mal ve can kaybının asgari düzeye çekilmesinin en etkin önlemi yangınlara en kısa sürede müdahale etmek yangın öncesinde gerekli önlemleri aldırmak, İvedik OSB İtfaiye Biriminin görevleri arasındadır.

Bu düşünce ile 2011 yılında kurulan itfaiye birimimiz başlangıçta ilk müdahaleyi yapacak üzerinde söndürme maddesi olarak 5 ton su, 400kg köpük ve 250kg kuru kimyevi toz bulunan 1 adet itfaiye arasözü ile 1 adet 33 m yükseklikte üzerinde 3 ton su 200kg köpük bulunan bir otomatik merdiven aracı ile 18 personelden oluşan ve günün teknolojik şartlarıyla donatılan bir itfaiye ekibi ile 7 gün 24 saat bölgemiz işletmelerine yangın ve patlama koruma hizmeti vermektedir.

İvedik OSB İtfaiye Birimi Faaliyetleri ve Görevleri:

  • İvedik OSB’de yaşanacak olası yangınlara müdahale etmek ve önlemek,
  • İvedik OSB’de yaşanacak olası su baskınlarına müdahale etmek ve zararsız hale getirmek,
  • İvedik OSB’de faaliyet gösteren işletmelerimizin yangından korunması için denetleme ve inceleme yapmak, gerekli önlemleri almak,
  • Bölgemizde faaliyet gösteren işletmeleri ve diğer kurum ve kuruluşları yangınlara karşı alınacak önlemler konusunda aydınlatmak, bilgilendirmek ve eğitmek,
  • Yılda en az bir kere olmak kaydıyla örnek tatbikatlar yapmak,
  • İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’nca alacağı emirle İvedik OSB sınırları dışındaki yangınlara müdahale etmek.

 

Daha Detaylı bilgi almak için:

e-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: +90 312 395 62 62

Haber Bültenimize Abone Olun!

Abone Olun, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi gelişmelerinden ilk siz haberdar olun...